Yhteystiedot

Tilaukset ja toimitukset

ALUEET 1 - 3
ALUE 4
HIEKKALIIKETOIMINTA | KOKO SUOMI
 
Hausjärven tehdas
Hikiäntie 1336
05820 Hyvinkää
Puh. 020 789 5911
Fax 020 789 5919
tilaukset@fescon.fi
Haukiputaan tehdas
Topinperäntie 102
90820 Kello
Puh. 08 563 4440
Fax 08 563 4410
haukipudas.tilaukset@fescon.fi

Raahen tehdas
Kalkankatu 6
92150 Raahe
Puh. 020 789 5930
hiekkatilaukset@fescon.fi

Harjavallan tehdas
Hiisikuja
29200 Harjavalta
Puh. 020 789 5930
hiekkatilaukset@fescon.fi

 

Tuoteneuvonta

Avoinna arkisin klo 8-16
Puh. 020 789 5901

Fescon-laastit, -betonit ja -julkisivutuotteet
Tasoitteet ja laatoitustuotteet
Kartta 2017

Myynti

ALUE 1
Rautakauppamyynti
Muurauslaastit ja kuivabetonit, rakennusliikemyynti
Julkisivutuotteiden projektimyynti ja betoninkorjaustuotteet
 
 
ALUE 2
ALUE 3
ALUE 4
 
 
 
KOKO SUOMI | Pumpattavat lattiatasoitteet

Myynti - Hiekkaliiketoiminta

KOKO SUOMI | Hiekat, puhallus- ja voimalaitosmateriaalit
 
 
KOKO SUOMI | Hiekat, puhallus- ja voimalaitosmateriaalit
 
 
KOKO SUOMI | Hiekat, puhallus- ja urheilukenttämateriaalit

 

Pääkonttori

Laskutusosoite

 

Hämeenkatu 9 (A-rappu, 4. kerros)
05800 Hyvinkää
puh. 020 789 5900
fax 020 789 5909
fescon@fescon.fi

Y-tunnus 0560006-4

Fescon Oy
PL 178
70080 ENFO

Verkkolaskuosoite (OVT-tunnus) 
003705600064

Välittäjä
Enfo Zender Oy

Välittäjän tunnus
003714377140

 

Kaikki yhteyshenkilöt

MYYNTI JA TUOTENEUVONTA
Hiltunen Ville ville.hiltunen@fescon.fi Myyntipäällikkö (alue 1) Puh. 040 808 6765
Jokinen Jani jani.jokinen@fescon.fi Tuotepäällikkö (alue 1) Puh. 040 301 6027
Nyman Juha juha.nyman@fescon.fi Myyntipäällikkö (alue 2) Puh. 040 301 6030
Neffling Keijo keijo.neffling@fescon.fi Tuotepäällikkö, julkisivut (alue 1) Puh. 050 404 9371
Lehtonen Osmo osmo.lehtonen@fescon.fi Myyntipäällikkö (alue 3) Puh. 0500 139 446
Jomppanen Mikko mikko.jomppanen@fescon.fi Tuotepäällikkö, pumpattavat lattiatasoitteet Puh. 040 301 6037
Korpikoski Anne anne.korpikoski@fescon.fi Tuotepäällikkö, tuoteneuvonta Puh. 040 301 6013
Heimo Harri harri.heimo@fescon.fi Laadunvalvontapäällikkö, tuoteneuvonta Puh. 040 301 6025
HALLINTO
Peltola Kimmo kimmo.peltola@fescon.fi Toimitusjohtaja Puh. 050 307 7413
Rämö Heikki heikki.ramo@fescon.fi Myyntijohtaja Puh. 040 5680 687
Niemelä Raimo raimo.niemela@fescon.fi Tuotekehityspäällikkö Puh. 0500 378 011
Mikkilä-Heiskanen Arja arja.mikkila@fescon.fi Talouspäällikkö Puh. 040 301 6001
Kontola Elina elina.kontola@fescon.fi Markkinointipäällikkö Puh. 040 301 6040
Laaksonen Raija raija.laaksonen@fescon.fi Myyntisihteeri Puh. 040 301 6000
Antikainen Minna minna.antikainen@fescon.fi Myyntisihteeri, laskutus Puh. 040 301 6002
HAUSJÄRVEN TEHDAS
Huhtakallio Hanna hanna.huhtakallio@fescon.fi Hankinta- ja logistiikkapäällikkö Puh. 050 5402 066
Klavert Mauri mauri.klavert@fescon.fi Tehdaspäällikkö Puh. 0500 478 409
Mäenrinta Armi armi.maenrinta@fescon.fi Tuotantopäällikkö Puh. 040 301 6021
HAUKIPUTAAN TEHDAS
Saastamoinen Kai kai.saastamoinen@fescon.fi Aluepäällikkö (alue 4) Puh. 040 301 6019
Isohookana Mirelle mirelle.isohookana@fescon.fi Toimistosihteeri, Haukiputaan tehdas Puh. 040 301 6020
RAAHEN TEHDAS
Eero Majanen eero.majanen@fescon.fi Liiketoimintajohtaja Puh. 040 506 9021
Annika Keski-Korsu annika.keski-korsu@fescon.fi Toimisto- ja logistiikkapäällikkö Puh. 044 578 2488
HARJAVALLAN TEHDAS
Jukka Nieminen jukka.nieminen@fescon.fi Myynti- ja tuotantopäällikkö Puh. 044 978 1158
Tomi Koota tomi.koota@fescon.fi Myyntipäällikkö Puh. 040 128 1883

Anna määrä

yksikköä
Lisää