Yhteystiedot

Tilaukset ja toimitukset

ALUEET 1 - 3

Hausjärven tehdas
Hikiäntie 1336
05820 Hyvinkää
Puh. 020 789 5911
Fax 020 789 5919
tilaukset@fescon.fi

ALUE 4

Haukiputaan tehdas
Topinperäntie 102
90820 Kello
Puh. 08 563 4440
Fax 08 563 4410
haukipudas.tilaukset@fescon.fi

HIEKKALIIKETOIMINTA | KOKO SUOMI

Raahen tehdas
Kalkankatu 6
92150 Raahe
Puh. 020 789 5930
hiekkatilaukset@fescon.fi

Harjavallan tehdas
Hiisikuja
29200 Harjavalta
Puh. 020 789 5930
hiekkatilaukset@fescon.fi

 

Tuoteneuvonta

Avoinna arkisin klo 8-16

Puh. 020 789 5901

Kaikki Fescon-tuotteet

Korpikoski Anne

Tuotepäällikkö, tuoteneuvonta
Tasoitteet ja laatoitustuotteet

Heimo Harri

Laadunvalvontapäällikkö, tuoteneuvonta
 
Kartta

Myynti

ALUE 1
Rautakauppamyynti

Hiltunen Ville

Myyntipäällikkö (alue 1)
Muurauslaastit ja kuivabetonit, rakennusliikemyynti

Jokinen Jani

Tuotepäällikkö (alue 1)
Julkisivutuotteiden projektimyynti ja betoninkorjaustuotteet

Neffling Keijo

Tuotepäällikkö, julkisivut (alue 1)
Tasoite- ja laatoitustuotteet, urakoitsijamyynti

Havia Jukka

Myyntipäällikkö
 
 
ALUE 2

Sakari Kaukonen

Myyntipäällikkö (alue 2)
 
ALUE 3

Lehtonen Osmo

Myyntipäällikkö (alue 3)
 
ALUE 4

Saastamoinen Kai

Aluepäällikkö (alue 4)
KOKO SUOMI | Pumpattavat lattiatasoitteet

Jomppanen Mikko

Tuotepäällikkö, pumpattavat lattiatasoitteet

Hiekkamyynti | Koko Suomi

Irtohiekkatilaukset

 RAAHE / HARJAVALTA

Kalkankatu 6, 92159 Raahe
Puh. 020 789 5930

Hiisikuja, 29200 Harjavalta
Puh. 020 789 5930

Urheilu- ja kenttähiekat

Koota Tomi

Myyntipäällikkö
 
Suodatinhiekat ja voimalaitosmateriaalit

Majanen Eero

Liiketoimintajohtaja
Suodatinhiekat ja voimalaitosmateriaalit

Nieminen Jukka

Myynti- ja tuotantopäällikkö

 

Pääkonttori

Laskutusosoite

 

Hämeenkatu 9 (A-rappu, 4. kerros)
05800 Hyvinkää
puh. 020 789 5900
fax 020 789 5909
fescon@fescon.fi

Y-tunnus 0560006-4

Fescon Oy
PL 178
70080 ENFO

Verkkolaskuosoite (OVT-tunnus) 
003705600064

Välittäjä
Enfo Zender Oy

Välittäjän tunnus
003714377140

 

Kaikki yhteyshenkilöt

MYYNTI JA TUOTENEUVONTA

Hiltunen Ville ville.hiltunen@fescon.fi Myyntipäällikkö (alue 1) Puh. 040 808 6765
Jokinen Jani jani.jokinen@fescon.fi Tuotepäällikkö (alue 1) Puh. 040 301 6027
Neffling Keijo keijo.neffling@fescon.fi Tuotepäällikkö, julkisivut (alue 1) Puh. 050 404 9371
Havia Jukka jukka.havia@fescon.fi Myyntipäällikkö Puh. 040 301 6042
Sakari Kaukonen sakari.kaukonen@fescon.fi Myyntipäällikkö (alue 2) Puh. 040 301 6030
Lehtonen Osmo osmo.lehtonen@fescon.fi Myyntipäällikkö (alue 3) Puh. 0500 139 446
Jomppanen Mikko mikko.jomppanen@fescon.fi Tuotepäällikkö, pumpattavat lattiatasoitteet Puh. 040 301 6037
Korpikoski Anne anne.korpikoski@fescon.fi Tuotepäällikkö, tuoteneuvonta Puh. 040 301 6013
Heimo Harri harri.heimo@fescon.fi Laadunvalvontapäällikkö, tuoteneuvonta Puh. 040 301 6025

HALLINTO

Peltola Kimmo kimmo.peltola@fescon.fi Toimitusjohtaja Puh. 050 307 7413
Rämö Heikki heikki.ramo@fescon.fi Myyntijohtaja Puh. 040 5680 687
Niemelä Raimo raimo.niemela@fescon.fi Tuotekehityspäällikkö Puh. 0500 378 011
Mikkilä-Heiskanen Arja arja.mikkila@fescon.fi Talouspäällikkö Puh. 040 301 6001
Kontola Elina elina.kontola@fescon.fi Markkinointipäällikkö Puh. 040 301 6040
Tuina Piritta piritta.tuina@fescon.fi Markkinointiassistentti Puh. 040 301 6034
Laaksonen Raija raija.laaksonen@fescon.fi Myyntisihteeri Puh. 040 301 6000
Antikainen Minna minna.antikainen@fescon.fi Myyntisihteeri, laskutus Puh. 040 301 6002

HAUSJÄRVEN TEHDAS

Muukkonen Armi armi.muukkonen@fescon.fi Ostaja Puh. 040 301 6043
Klavert Mauri mauri.klavert@fescon.fi Tehdaspäällikkö Puh. 0500 478 409
Mäenrinta Armi armi.maenrinta@fescon.fi Tuotantopäällikkö Puh. 040 301 6021

HAUKIPUTAAN TEHDAS

Saastamoinen Kai kai.saastamoinen@fescon.fi Aluepäällikkö (alue 4) Puh. 040 301 6019
Isohookana Mirelle mirelle.isohookana@fescon.fi Toimistosihteeri, Haukiputaan tehdas Puh. 040 301 6020

RAAHEN TEHDAS

Majanen Eero eero.majanen@fescon.fi Liiketoimintajohtaja Puh. 040 506 9021
Keski-Korsu Annika annika.keski-korsu@fescon.fi Toimisto- ja logistiikkapäällikkö Puh. 044 578 2488

HARJAVALLAN TEHDAS

Nieminen Jukka jukka.nieminen@fescon.fi Myynti- ja tuotantopäällikkö Puh. 044 978 1158
Koota Tomi tomi.koota@fescon.fi Myyntipäällikkö Puh. 040 128 1883

Anna määrä

yksikköä
Lisää